Skip to main content

Aşk Mı Yoksa Paramı

Aşk mı Paramı sorusuna çoğu insan aşk kelimesini tercih etse de acaba gerçekten paranın aşkı getirdiğine inananların sayı da küçümsenecek kadar olmasa gerek.Hatta paranın aşktan daha mühim olduğunu para yoksa aşkın da değerini kaybettiğini düşünenler bir hayli fazla. Dünya genelinde son yıllarda bu konuda yapılan araştırmalar da enteresan verileri meydana koyuyor: İnsanlar için para giderek aşktan daha mühim bir duruma geliyor.

1: Utah State Üniversitesi araştırma görevlisi David Schramm’ın araştırmasının sonuçlarına göre  kadınların %67’sinin, erkeklerin ise %74’ünün evlenirken borçları oluyor. Schramm araştırmasının verilerine göre ilk başta bir tarafın borçlu olması neticesinde evlilik kurumunun bozulduğunu ortaya koyuyor.

2: ForbesWoman ve YourTango’nun ortak araştırmasına göre kadınların %75’i işsiz bir kişiyle evlenmeyeceklerini ifade ediyor. %65’i ise kendileri işsizse, yine evlenmeyeceklerini dile getiriyor.

3: Boşanmış erkekler, hiç evlenmemiş erkeklerden %9 daha çok kazanıyor. (Evli erkekler, hiç evlenmemiş erkeklerden %11 daha çok kazanç elde ediyor)

4: Dr. Judy Kuriansky’nin araştırmasına göre erkeklerin %70’i paranın aşktan daha mühim olduğunu dile getiriyor.

5: Prince & Associates tarafından yapılan ve Wall Street Journal tarafından yayınlanan araştırmaya göre:

-Kadınların 3’te 2’si, erkeklerin %50’si para için evlenmeyi katiyyen kabul edeceklerini belirtiyor. 30’larındaki kadınların %74’ü parayı seçerken, 20’lerindeki erkeklerin %59’u aşkı tercih ediyor.

-40’larındaki erkeklerin %61’i parayı aşka tercih ediyor. Bu yaş aralığındaki erkekler, eşlerinin kendi parasını kazanmasını istiyor.

-Ne kadar miktar karşılığında evlenmeyi kabul edecekleri sorulduğunda, verilen rakamlar:

    • 20’lerindeki kadınlar 2,5 milyon Dolar
    • 30’larındaki kadınlar 1.1 milyon Dolar
    • 40’larındaki kadınlar 2.2 milyon Dolar
    • 20’lerindeki erkekler 1 milyon Dolar
    • 40’larındaki erkekler 1.4 milyon Dolar

-Para için evlenebileceğini dile getiren kadınların %71’i, bu evliliğin boşanmayla neticelendiğini belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir