Skip to main content

AŞKIN KURALLARI NELERDİR

Günümüzdeki yeni bir ilişkiye başlamak ve hayatınıza aldığınız insanla aynı frekansı yakalamak tahmin ettiğiniz gibi baya zordur.Fakat bazı kurallara uyarsanız çok zor gibi görünen bu olayı kolaylaştırabilirsiniz.Kafamızda soru işaretleriyle aşkı tam anlamıyla yaşayamıyorsanız aşağıdaki yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz.

1-Doğru İletişim Kurmaya Çalışın

Pek çoğumuzun aslında yaşadığı en büyük sorunlardan bir tanesi olsa gerek.Karşınızdaki insanla aynı frekansı yakalamak zor olsa da şansınızı zorlamaya bakın.Onu dinleyip ne anlatmak istediğini iyice anlamaya çalışın.Ortak bir yol bulup biraz emek sarf ederseniz sanırım güzel bir ilişkiye başlamış olacaksınızdır.Yani açıkcası ortak bir iletişim dili bulup kolaylık anlaşılır bir ilişkiye merhaba diyebilirsiniz.

2-Önce Kendinizi Sevin

Herşeyin başı kendinizi sevmekten geçiyor.Kendisini sevmeyen ve saygı duymayan bir insan sanırız karşısındaki insana da aynı duyguları besleyecektir.Bununla beraber kendisini mutsuz etmekle kalmaz karşısındaki insanı da üzmeye başlar.Şüphelerin yerine öz güven ve kendinizi sevmekle başlayabilirsiniz.

3-Sadık Olun

Aşkın ve sevginin en temel taşlarından biri olan sadakat ilişkinin hem başlangıcını hemde bitişini oluşturur.Sadık olduğunuz sürece ilişkinizin devam etme olasılığı artacaktır.Ama tam tersi sadakatsiz olursanız ilişki hangi aşamada olursa olsun bitecektir.

4-Farklı Düşüncelere Saygı Duyun

Her insan farklı düşünebilir.Hiç kimseyi sizinle aynı düşünceyi paylaşmasını sakın düşünmeyin.Baskı oluşturup boş yere ne kendinizi ne de karşınızdakini üzmeyin.Onun mantıklı her düşüncesine saygı duyun ve aynı şekilde karşınızdaki insanın da sizin gibi düşünmesini sağlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir