Skip to main content

Evlilikte Mutlu Olmanın Yolları

Evli olan erkek veya kadın genelde ilgisizlikten şikayet ederler.Acaba beni gerçekten seviyor mu sorusu çoğu evli insanların beyninde bir küçük kurt misali kemirir durur.Evlilikte mutlu olma yolları nelerden geçer,Evlilikte mutlu olmak için nelere dikkat etmeliyiz sorularına cevap bulmaya çalışacağız.

  • Eşiniz Sevgiyi Gösteremiyorsa Siz Gösterin
    Bazı insanlar kendi ailelerden görmedikleri sevgiyi evlendikten sonra gösteremeyebilirler.Onun için siz hep ondan birşeyler beklemeyin.Siz ilk adımı atın ve ona sevginizi iyice belli edin.
  • Eşinizi Olduğu Gibi Kabul Edin

Karşınızdaki insanı çok değiştirmeye çalışmayın.Onun karekterine ve kişiliğine saygı duyun.Çok müdahale ederseniz bu davranışınız karşınızdakinin tam tersi davranmasına sebep olur.

  •  Eşinizle Aranızda Yaş Farkı Çok Olmasın

Evleneceğiniz insanla aranızda çok yaş farkı olmasın ki birbirinizi daha iyi anlayasınız.Yoksa yaş farkından dolayı mutsuz olabilirsiniz.

  •  Tartışma Sırasında Sinirlerinize Hakim Olun

Her evlilikte fikir çatışmaları olabilir.Önemli olan saygıyı bozmadan ve geri dönüşü olmayan ağır cümleler sarfedilmemiş olsun.Yoksa bu evliliğin temelini sarsabilir.

  •  Geçmişte Yaptığı Hatayı Hatırlatmayın

Geçmişte iki tarafta hata yapmış olabilir.Hatalar insanlar için vardır.Her tartışma sırasında bu hatalar gündeme getirilirse ortam gerilir ve evlilikten soğuma olabilir.

  • Hatalı Davranışları Konuşarak Halletmek

Sevmediğiniz ve istemediğiniz bir davranışını eşinizle sakin bir ortamda güzel bir dille konuşup onu hatasından döndürmelisiniz.Eğer böyle hatalı davranışları çok ise bunu kendisine söylemez iseniz eşiniz hata yaptığının farkına varmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir