Skip to main content

Bin Ömrüm Olsa

Bu hayata bin defa gelsem, bin defasında da tek aşkım yine sen olurdun… Tess Gregory başarılı bir bilim insanı olsa da kalbinin bir tarafında hep aile kurmak ve çocuk sahibi olmak vardır. Maalesef ki bu hayalini bir türlü gerçekleştirememiştir. Küçük yaşta geçirdiği hastalık yüzünden kulakları duymayan Tess özgür ruhlu, hayat dolu bir kadındır fakat ölüm onun için beklenenden çok daha erken kapıyı çalar… Lakin bu güçlü kadın gözlerini hayata kapattığında ölümün bir son olmadığı, yeni bir yaşamın başlamış olduğu meydana çıkar; en azından Tess için böyle olur.
On dokuzuncu yüzyılda yeniden hayata dönen Tess kendini yepyeni bir bedende, üç çocuk sahibi Amarylis Rafferty olarak bulur. Ve en önemlisi, artık duyabiliyordur. Yeni görünümü ve dünyası karşısında büyük bir sarsıntı geçiren Tess kısa bir süre sonra yürek burkacak kadar talihsiz bir olayın yeni ailesini ve özellikle de kocası Jack’i acı dolu bir hayata mahkûm ettiğini anlar. Yine de Tess, ona verilen bu yepyeni yaşam fırsatını cennete dönüştürmenin bir yolunu bulmak için baya azimlidir

“Hannah bu hikâyeyi samimiyetle, şefkatle ve canlı detaylarla yaratmış. Karakterlerini, özellikle de karanlık geçmişine rağmen dimdik ayakta duran, inançlarına tutunan Tess karakterini sevmemek imkânsız.”
Publishers Weekly “Kristin Hannah’nın aşk romanları değerli mücevherlerden farksız.”
Romantic Times 

“Karakterlerinin ruh hallerini ve duyguları resmetmekte Hannah’nın üstüne yok.”
The Washington Post Book World 

 

Yazar: Kristin Hannah
Çevirmen: Solina Silahlı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir