Skip to main content

Cilt Bakımı 2018

Yeni yıla sonunda girdik.Sizlere 2018 yılında cilt bakımı için bazı tüyolar vereceğiz. Türkiye genelinde özellikle kadınların cilt bakımına ne kadar özen gösterdiklerini biliyoruz. Kış aylarının en çetin  sürecine girdik ve bundan sonra  geceler de baya kısalacak. Cilt bakım tavsiyeleri konusunda da yeni bir zamana giriyoruz.

Sizlere aşağıda takdim edeceğimiz maddeler, direk cilt bakım uzmanları tarafından sunulan maddeler olarak dikkatleri çekiyor. Lafı daha fazla uzatmadan konumuza başlayalım!!!

Eski Makyaj Malzemeleri Bundan Böyle Çöp
Eski makyaj malzemelerini bundan sonra ortadan kaldırın. Eskiden kullandığınız tüm makyaj malzemelerini çöpe atın. Bundan böyle kendinize kaliteli markaları değerlendirme altına alarak yeni makyaj malzemeleri tercih edin. Avon, Max Factor, Maybelline New York ya da bu gibi markalar daha öne çıkıyor.

Makyaj Fırçalarını Daima Yıkayarak Temizleyin
Uzun aralıklar ile makyaj fırçası temizlemek problemli bir hal. Aylık olarak makyaj fırçalarınızı sistematik olarak yıkamanız gerekir. Bu hem makyaj kalitesi hem de cildin sağlığı için hayati diyebileceğimiz kadar çok önemli.

Cilt Bakım Ürünlerinde Kokusuz Seçeneklere Eğilin
Cilt bakım ürünleri bizler açısından olmazsa olmazdır. Bu ürünlerin kokusuz olması çok ama çok önemlidir. Böylece cilde zarar vermeden cilt bakımını yapmaya başlarız. Bu da sizler için diğer mühim bileşenlerden birisi olarak dikkat çekiyor.

Hyalüronik Asitli Nemlendirici Ürünler Mutlaka Kullanılmalı
Cildimiz için nemlendiricileri mutlaka kullanmalıyız. Hyalüronik asit bileşenini içeriğinde barındıran nemlendirici ürünler, büyük değişiklikler sağlıyor. Cilt bakım uzmanları, genellikle bu muhteviyata sahip ürünleri tercih etmeniz konusunda sizleri ikaz ediyor.

Omega 3 Alımını Mutlaka Çoğaltın
Cilt bakımı konusunda en mühim  seçeneklerden birisi de bildiğiniz üzere sağlıklı beslenmedir. Beslenme aşamasında ise cildin ihtiyacı her zaman için OMEGA 3 olarak bilinir. Cilt bakım uzmanları, şimdiden Omega 3 ağırlıklı beslenmeye itina göstermeniz için sizleri ikaz ediyor. Bu sayede cildiniz, yaz aylarına çok daha hazır bir biçimde  girecek. Dolayısı ile beslenme seçeneklerine özen göstermeliyiz.

Gözenek Tıkayan Ürünlerden de İvedi Şekilde Uzak Durun
Cilt bakım ürünlerinin kimileri, şuursuz bir biçimde kullanıldığı zaman cilt üzerindeki hava alan gözenekleri tıkar. Bunun sonucunda çok ciddi cilt rahatsızlıkları ortaya çıkmaktadır. Dolayısı ile uzmanlardan tavsiyeler alarak da gözenek tıkayan ürünlerden acil biçimde uzak durun. Her gördüğünüz ürünü kullanmayın. Hassas davranmakta ciddi şekilde yarar görüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir