Skip to main content

Evde Cilt Bakımı

Hemen hemen her kadın kendi evinde doğal yollarla cildini temizleyip bakım yapmak ister.İşte biz de tam bu konu üzerinde duracağız.Evinizde muhteşem cilt bakımı yapmaya hazır mısınız.O zaman hemen konumuza başlayalım.

Limon-Bal Karışımı

 

Yarım limonun suyunu bir bardağa iyice sıktıktan sonra içerisine bir kaşık bal koyup iyice eritiyoruz.Oluşan karışımı bir pamuk yardımıyla cildimize sürmeye başlıyoruz.Fazla zaman geçmeden cildinizdeki ferahlığı ve yumuşaklığı hissedeceksiniz.

 

Doğal peeling

Evet yanlış duymadınız.Hemde yüzde yüz doğal.Bir adet salatalığın suyunu sıkıp pamuk yardımıyla yüzünüze sürün.Salatalığın içerisinde bol miktarda su olduğundan cildinizi besleyecektir.Hatta bir adet salatalığı rendeleyip püre haline getirdikten sonra yüzüne maske yapıp 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Bal Tarçın Karışımı

Tarçın ve Bal bu iki mucizevi karışım cilt üzerinde inanılmaz etkileri vardır.İki tatlı kaşığı bala bir kaşık toz tarçın ekleyin.İyice karıştırıp suratınıza maske yapınız.20 dk bekledikten sonra yüzünüzü yavaşça ılık suyla yıkadıktan sonra farkı göreceksinizdir.Bu arada bayanların azılı düşmanı sivilcelere birebir iyi gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir