Skip to main content

Kaş Kaldırma Estetiği

Kaş Kaldırma Estetiği

 

Kaş kaldırma, gözleri gölgeleyen, yüze asabi ve yılgın bir mana veren, özelliğini kaybetmiş kaşlara yapılan bir işlemdir. Yüz ve bilhassa göz güzelliğini destekleyen bir yapısı olan kaşlar, taze ve aydınlık bir görünüş için yardımcı uzuvlardır. Doğal yaşlanma süreci dahilinde alnın üzerindeki derin olukların ve iki kaş arasındaki çizgilerin belirgin duruma gelmesi  normaldir. Bilhassa güneşe maruz kalan ve kilo dalgalanmalarıyla genç görüntüsünü yitiren kaşlar, bir süre sonra kırışıklıklara ilave olarak düşer. Kaş kaldırma operasyonları hem pürüzsüz bir alın, hem de gergin bir kaş yapısıyla yüzün yitirdiği aydınlık havayı yeniden kazandıracaktır. Sinirli,üzgün ve yorgun ifade kaş kaldırma operasyonu sayesinde çözüme kavuşur.

 

Kaşlar neden düşer?

 

Yaşlanmayla beraber ve yer çekimine paralel olarak, geniş alın kasları ve bu alanı destekleyen dokular zamanla zayıflamaya başlar ve yumuşak bir dokuya sahip olan kaş bölgesini zayıflatarak, düşmesine sebep olur. Tüm bu etkenler ağırlaşmış, taşkın ve daima yorgun bir mana yaratan kaş ve alın bölgesini beraberinde getirir. Kaş kaldırma işlemi yaptırmak isteyenlerin çoğu, göz kapaklarına basınç oluşturan düşük kaş ve alın bölgesi nedeniyle normal yüz ifadelerini yapamazlar.

 

Kaş Kaldırma Operasyonu Nasıl Yapılır?

 

Kaş kaldırma operasyonuyla alındaki belirgin yatay kırışıklıkların azamiye düşürülmesi, kaşların doğal kemerinin yeniden kazandırılması ve yumuşayan kasların sıkılaştırılması sağlanmaktadır. Bu sayede heyecanlı ve bitkin görüntüden sıyrılıp, dinlenmiş, açık, genç ve taze bir yüze kavuşulması planlanmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir