Skip to main content

Gelinlik Modelleri 2018

Gelinlik Modelleri 

New York moda haftasında 2018 gelinlik trendleri gösterimi vardı. 2018 yılı için gelinlik modelleri birbirinden muhteşemdi. 2018 yılında düğününü yapacak olan kızlar neler giyecekler net bir biçimde görecekler. New York da yapılan defilede yaklaşık 1220 birbirinden güzel gelinlik modellleri sergilendi. Bu modellerden bazıları  aynı tarz içindeydi. Klasik modeller, ultra geleneksel stiller, yeni trendler, seksi modeller olarak sınıflandırabiliriz. İşte 2018 gelinlik modelleri…

Omzu Açık Gelinlik Trendi


Rönesans çağındaki gelinlik stillerini yakalamak hemen hemen her koleksiyonda meydana çıkıyor. Omuzları alenen ortaya çıkararak ince ve seksi görünmek bu gelinlik modelinin doğasında var. Bu omzu açık gelinlik modelleri, tenini bir miktar göstermek isteyen gelinler için harika, romantik ve zahmetsiz gelin stili yaratıyor.

 

Minimalist Gelinlik Trendleri 2018


2018 yılının düğün kıyafetlerine baktığımızda bolca boncuk, nakış, dantel görüyoruz. Bunun yanı sıra daha sade şatavatsız minimalist gelinlik tasarımları da vardı. Minimalist tasarımlar basit lakin muhteşem idi. Bu tasarımlar daha çok kesimleri ve tarzlarıyla ön plana çıkmıştı.

 

Dantelli Kapalı Gelinlik Modelleri


Bu stil daha çok çok yeni. Daha çok kış ayları için tasarlanmış olduğunu düşünüyoruz. Akan kumaş özelliği olan gelinlik arayanlar için muazzam bir seçim olacaktır. Dantel detaylı hafif dekolteler muhteşem siluetler sunuyor.

 

Geniş Kollu Dantelli Gelinlik Modası


Tasarımcılar bu sezon dramatik bir tesir yaparak kollara ayrı bir ehemmiyet verdiler. Basamaklı kumaş yardımıyla pist üzerinde güzel üst parçaları olan gelinlikler oluşturdular. Geniş kolları ise etek kısımları ile de doğru orantılı bir biçimde dengelemişler.

 

2018 Hafif Mavi Tonlu Bej Gelinlik Trendi

 

Geçen sezonlarda düğün alanlarında bir çok mavi tonajlı gelinlik modelleri gördük. Bu yıl ise mavi tonlu bej renkli gelinlikler baya tanıtıldı. Beyaz renklerden kurtulmak isteyen gelin adaylarına bir mesaj olduğunu anladık biz.. Düğün günü için biraz renk katmayı dileyen  gelinler için övgüye değer.

 

Sırttan Çapraz Bağlamalı Gelinlik Trendi

Sırttan çapraz stiller arka noktadan dikkat çekmek isteyenler için. Çapraz bağlamların omuz kısımlarında ise dantel detayları görmeye değer. Farklı kumaşların özellikleri ile meydana getirilen stilleri de vardı.

 

V Göğüs Dekolteli Stiller


Süper düşük v göğüs dekolteli stiller boynu uzun olan kızlar için muhteşem bir tavsiye. Ayrıca göğsün ara kısmına kadar uzanan tasarım seksi bir görüntü katıyor. Cesur, kendine güvenen bayanlar için çok sevimli bir seçenek olacaktır. Jennifer Lopez stili olduğunu da diyebiliriz.

 

Metalik Tonlarda Gelinlik Tarzı


Bu stile renklerin yansıması denilmekte. Metalik tonlar 2018 senesine damga vuracak gibi gözüküyor. Kaliteli bir kumaşla beraber metalik renkler çok tesirli  olacak. Beyaz renkten de çok fazla ayrılmadan muhteşem bir stili yakalayabilirsiniz. Ayrıca moda stilistleri birbirinden çok öneri de sunarak geniş bir model seçeneği sunuyorlar. Bu da bu renge ne kadar ehemmiyet  verildiğinin gösteriyor.

 

Dantelli, Nakışlı Özgün Gelinlik Modelleri


Son yıllarda açık yakanın çok moda haline geldiğini gördük. Tasarımcılar vücut hatlarına göre muazzam tasarımlarla en üst noktalara ulaştılar. Ayrıca stilistler dantel, boncuk, nakış, gibi tasarımlarla gelinlikleri stratejik biçimde süslüyorlar. Hatasız mükemmel tasarımlar için aşağıdaki modellerimize iyi bir biçimde bakın deriz. Beğendiğiniz parçaları katiyyen bulacaksınız diye düşünüyoruz.

 

Uzun Etekli Gelinlik Trendi


On yıl öncenin gelinlik modası uzun etekli gelinliklerdi. Bu modeller 2018 yılı ile birlikte yeniden geri döndü. Kadınsı ve seksi üstle, diz altı uzunluğundaki tasarımın birleşimi ile meydana çıkan gelinlik modasıdır. Daha basit  bir görünüm olduğunu söyleyebilirim. Çok süslü parçalar size göre değilse bu biçimde bir tasarımı düşünmenizi tavsiye ederiz.

 

Pantolonlu Gelinlik Trendi 2018


Biraz enteresan ve farklı gelebilir sizlere ama modacılar yine yaratıcılıkların sınırı zorlayarak 2018 gelinlik modası stilinde pantolonlu gelinliklere yer verdi. Pistlerde birkaç markada bu biçimde modelleri gördük. Bazı şekilde kullanımlar için parlak bir düşünce olabilir. Yine de şu an için çok ilgi göreceğini düşünmüyoruz lakin çeşitli formatlarla daha iyi noktalara gelecektir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir