Skip to main content

2018 Sonbahar-Kış Makyaj Trendleri

2018 Sonbahar-Kış Makyaj Trendleri
Sonbahar-kış, kıyafetler ve makyaj için daha ateşli renkleri tercih etme zamanı geldi artık. Bu yılda da her şeyin değişik olacağını söyleyebiliriz. 2018 sezonu için moda pistlerinde tanıtım tümden bitti. Bu tanıtımlar sonucunda önümüzdeki sezon için neler olabileceğini artık tahmin edebiliyoruz. 2017-2018 sonbahar-kış makyaj trendlerine göz attığımızda korkusuz ve canlı renklerin daha yoğunlukta  olduğunu görebiliyoruz. Dudak renkleri artık kestane, kiraz, erik tonları ve koyu tonlar daha yoğunlukta olacaktır. Bu renkli ruj renkleri yeni sezonun trendleri olacağını düşünüyoruz. En büyük eğilim de iki tonlu dudaklarda olacak. Bu görünümü, aynı renge dayalı iki benzer renk tonuyla oluşturabilirsiniz. Bizce denemeye değer çok muazzam kullanılacak bir makyaj eğilimi olduğunu söylebiliriz.

Göz farlarına göz attığımızda  eğlenceli ve renkli renkleri görebiliyoruz. Pistlerde cesur mavi, sarı renk ve tonlarını daha çok yoğunlukta olduğunu  gördük. Bu eğilimin daha çok cesaretli bayanlar tarafından kullanılacağını düşünüyoruz. Göz kalemi konusuna gelince  birkaç seçenek var. En güvenilir seçenek beyaz göz kalemi . Elbette bunda başka daha renkli enteresan fikirlerde var. Sıkıcı siyah göz kalemi yerine canlı neon pembe kullanmanızı öneririz. Kaşlar peki nasıl olacak yeni sezonda diye sual sorarsanız öncelikle kaşlar normal olmamalı. Kalın doğal kaşlar ya da boyalı tarzda kaşlar yeni yılın modası olacağını düşünüyoruz.Dilerseniz şimdi de 2018 sonbahar-kış makyaj trendlerine göz atalım.

2018 Sonbahar-Kış Makyaj Modası

1.Gökkuşağı Makyajı

Gözlerde gökkuşağının renklerinde oluşması pek alışıldık bir hal değildir. Değişik ve özgün bir 2018 makyaj trendi. Renklerin gözlere mana katması ise çok muazzam bir hal. Gökkuşağı makyajını bu yıl yoğunlukla görebiliriz.

2.Doğal Bakış

Doğallıktan tümden  uzaklaşılmadı. Gözlerde kendine özgü bakışların sağlanmasını da alanlarda yoğunlukla gördük. Çok az göz makyajı ile doğal bakışlar elde edebiliriz.

3.Göz Kapaklarında Renkler

2018 makyaj trendlerinin renk konulu olduğunu tavsiyelerden anlayabileceksiniz. Yine renge dayalı bir tavsiye. Gayet naif gayet de güzel duruyor. Elbetteki  de günlük tatbik edilebilir mi bu soru işareti.

4.Canlı Renkli Kirpikler

Kirpiklerinizin İlgi çekmesini istiyorsanız onları renklendirin diyoruz. Düğün, nişan gibi özel davetlere giderken bu biçimde tercihler şahane olabilir. Klasik kirpikler artık yok daha değişik renklendirmeler de var diyebiliriz.

5.Sarı Renkli Göz Kapakları

Sarı tonlar sanırsak güzel bir görünüm katmış gibi. Şayet saç renginizde sarıya yakın tonlar varsa  güzel kombinasyonlar oluşturabilir. Elbette ki yine de göz kapaklarınıza sarı rengi tatbik etmek için biraz cesaretli davranmalısınız.

6.İki Tonlu Ruj

Dudaklarda bundan sonra ten renk yerine aynı rengin iki tonu uygulanacak . Mesela kırmızı rengin yakın tonları dudaklarınıza daha kışkırtıcı bir görünüm katacak. Artık dudaklarınızla daha çekici  olabileceksiniz.

7.Cesur Marjinal Makyaj

Parti ya da bir festivale giderken kullanabileceğiniz stilde makyaj tavsiyeler de pistlerde vardı. Cesur ve marjinal bu makyajla mühimli festivallerde herkes tarafından tanınabilirsiniz.

8.Tamamlanmamış Göz Kalemi Trendi

Sanki bilinçli bir biçimde tamamlanmamış göz makyajı değişik  ve dikkat çekici. Ayrıca çok fazla da çekici olduğunu söyleyebiliriz. Makyaj trendi olarak sonbahar ve kış sezonun da bundan böyle karşımıza çıkacak.

9.Metalik Göz Farı Modası 2018

Gözle alakalı hoş bir tavsiye daha. Değişik metalik renklerle gözler daha çok belirginleşmiş ve daha güzel görünüyordu. 2018 yılıyla birlikte kendinize metalik göz farı almanızı tavsşye ediyoruz.

10.Makyaj Aksesuarları Modası 2018

Yaratıcı bir tavsiye olduğunu kabul etmeliyiz. Makyaj için aksesuarlar kullanmak sahiden farklı ve iyi bir düşünce. Küçük unsurlar göze güzellikler katabilir. Makyaj aksesuarları modası 2018 senesinde çoğalarak  çok fazla kullanıma ulaşabileceği tahmin ediliyor.

11.Üstten ve Alttan Eyeliner

Bu makyaj yaklaşımını çok güzel bulduğumuzu ifade edebiliriz. Güzel bir tavsiye olduğunu düşünüyoruz  önümüzdeki sezonda çoğu bayan bu biçimde kullanımı tercih edecektir. Üstten ve alttan eyeliner gözlere çekici bir görünüm sunuyor uygulamanızı tavsiye ederiz.

12.Neon Rengi Göz Kapakları

Aşırı cesaretli bir eğilim daha neon göz kapakları. Çok renkli, kalın, ilginç bir trend. Göz kapaklarını makyaj da daha mühim hale getirmek için oluşturulmuş makyaj tavsiyesidir.

13.Cesur Gözler

Cesur gözler ve cesur bakışlar bu yıla baya bir revaçta olacak  gibi. Çoğu zaman bir bayanın etrafını  etkileyen en önemli yeri gözleridir. Bundan ötürü gözlere ayrı bir özen verildiğine şahit olduk.

14.Kalın,Mavi Göz Farı

Hem kalın hem de mavi göz farı azıcık değişik gelebilir. Böyle renkli ve cesur renklerin gözlerimizde bu yıl çok fazla uygulandığını göreceğiz. Şimdiden bu renklere hazır olun derim.

15.Ağartılmış Kaş Trendi

Ağartılmış kaşlar farklı ve değişik bir bakış açısı. Pistlerde bu biçimde kaşları birkaç yerde gördük ve bunun bir makyaj trendi olduğu sonucuna vardık. Bu sezonun sonbahar ve kışında bu biçimde kaşları görebiliriz.

16.Beyaz Eyeliner

Beyaz modası ayakkabılardan sonra makyaja da bulaştığına şahit oluyoruz. Şahane bir göz hayali ile yola çıkan makyözler beyaz eyeliner de bu yıl için karar almış görünüyorlardı. Sakin ve rahat bir göze kavuşulduğuna şahit olduk. Açık tonlar gözlerde ne kadar alaka görür mü bunu tahmin etmek şimdiden zor lakin bu rengi gözlerde çok fazla görürseniz garipsemeyin.

17.Renkli Blok Göz Kapakları

Renk renk göz kapakları bir değişik gözüküyor fakat çok ilgi çekici olduğunu söylemek isteriz. Beyaz ,mavi, turuncu nitelikli bu renklerle göz kapaklarınızı hareketlendirebilirsiniz. Özellikle partilere giderken ya da marjinal görünmek istediğiniz zaman güzel bir düşünce olabilir.

18.Kahverengi Gözler

Saç renginden sonra bu özellik gözlere de geçmiş durumda. Kahverengi renkli gözlerle hoş kıyafetlerle güzel kombinasyonlar sağlıyor. Elbette ki bu renk gözlerde ne kadar tercih edilir orası tam bir muamma. Özgünlük isteyen bayanların mühim bir tercihi olması olası gözüküyor.

19.Koyu Ruj Trendi 2018

Dudak renkleri bundan böyle koyu özellikli olacak. Buradaki örneğe de göz atarsak tam koyu değil lakin koyuya çok yakın. Bu biçimde tercih edeceğiniz koyu özellikli renk sizi çok muhteşen gösterebilir. Özellikle beyaz tenliyseniz  daha da hoş uyum sağlıyor. 2018 yılının ruj renklerinden biride koyu özelliği olan  dudak görünümleri.

20.Canlı Eyeliner

Yukarıda vurgulamak istediğimiz buydu. Yani cesurluk bu yıl ön planda olacağını söylemiştik. Klasik renkli eyelinerlar yerini canlı renklere bırakıyor. Soğuk günlerde bile bundan böyle kendinizi fazlasıyla hissettireceksiniz. Özellikle genç bayanlarda bu biçimde bir görünüm çok şeker oluyor.

21.Yumuşak Şeftali Tonları

Her sene renklerde mühim değişikliğe uğruyor. Bu yılda çoğunlukla hafif şeftali tonlarını makyajlarımız da daha çok göreceğiz. Bu renk bir bayanın suratına yumuşak bir özellik katıyor. Özellikle gözlerde ve yanaklarda tercih ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir