Skip to main content

Doğru Makyaj Yapma Teknikleri

Birçok kadın doğru makyaj yapabilmek adına denemediği yöntem kalmıyor.Kimisi internetten bakıp araştırıyor kimisi ise kulaktan dolma bilgilerle kendi çapında makyaj yapmaya çalışıyor.Biz sizler için doğru makyaj nasıl yapılır ve teknikleri nelerdir onu araştıralım dedik.

  • Öncelikle yüz tipinize uygun makyaj modelinizi bulmanız gerekir.Örneğin, sizin oval ve yuvarlak bir suratınız varsa, bu durum da sizlerin hatlarını meydana çıkarabilecek, belirgin bir makyaj türünün daha çok mühim olduğu unutmamalısınız. Bir çok kadın, doğru makyaj yapmaktan daha çok, sevdiği makyaj çeşitlerini yapma düşüncesine yatkın olduğundan ötürü ortaya doğru bir makyaj hali çıkmıyor. Bu yüzden de absürt makyajlar ile karşılaşma halinin çokluğu her geçen gün artıyor.

Doğru makyaj nasıl yapılır?

  • Yüz şeklinizi net olarak tanıdıktan sonra, ten renginize uyan makyaj malzemelerinden satın almalısınız. Bu makyaj malzemeleri siz kadınların yüz hatlarını en net biçimde meydana çıkaracaktır.
  • Esmer iseniz koyu tonlardan katiyyen kaçınmalı, daha açık ve hafif makyaj çeşitlerini seçmelisiniz.
  • Makyaj sıralaması baya mühimdir, karışık makyaj yapmanın daima dağınık görüneceği gerçeğini de göz ardı etmemek lazım. Bu yüzden mutlaka makyaj çeşidinin sizler için en net gerçeği ile olması gerekmektedir.
  • Saç renginizin, cilt temizliğinizin ve sadeliğinizin, yüz tipinizin makyaj açısından baya önem arz ettiğini unutmayın.
  • Giydiğiniz kıyafete göre de makyaj yapıldığını hiçbir zaman unutmayın  ve kıyafetlerinize müsait makyaj yapmaya önem gösterin.
  • Daima  hafif tonları tercih edin, abartılı makyajlardan kendinizden uzak tutun. Böylelikle doğru makyaj tekniğine erişebildiğiniz gibi, sizler de bundan sonra günlük yaşantınız da kendinizi şahane hissedebileceksiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir