Skip to main content

Fransız Makyaj Nasıl Yapılır

Son dönemlerde baya trend olan fransız makyajı nasıl yapılır onu anlatmaya çalışacağız.Çekici ve alımlı fransız kadınlarının güzellik sırlarından bir tanesi de bu makyaj olsa gerek.Bu makyajda nelere dikkat etmeliyiz onu öğrenmeye çalışacağız.

Fransız Makyajı Nasıl Yapılır?

Hiç zaman boşa harcamadan güzel ve doğal görünen, çekici modelleriyle bize ilham veren Fransız kadınlarının sırrı nedir acaba? Doğal güzellik alanında  kendilerine çok iyi bakıyor olmaları en mühim basamaklardan. Yalnızca dışarıdan uygulamalarla güzel görünmek değil, sağlıklı beslenmek, spor yapmak ve kendilerine iyi bakmak en önemli sırları. Peki Fransız tarzında makyajın püf noktaları neler? Alımlı  parizyen görünümün gizemli taraflarını açıklıyoruz!

Nemlendirilmiş cilt için

Fransız kadınlarının güzelliğine ve bakımlı olmalarına hep özenmişizdir.Araştırdığımız zaman fransız kadınları makyajdan ziyade öncelik olarak cilt bakımına önem veriyorlar.Çünkü bir makyajın ciltte güzel durması için o cildin bakımlı olması gereklidir.Bunun için size önereceğimiz ürün ise Nem Terapisi Aloe Vera Suyu.72 saat süresince cildi nemlendirdiği için makyaj öncesi muhteşem bir alt yapı hazırlıyor.

Doğal ten makyajı

Fransız makyajında esas konu herşeyin genelde doğal olması.Fransız kadınları fondöteni bütün yüzlerine sürmek yerine yüzün tam ortasına sürüyorlar.Bunu uygulamak içi kullanacağımız ürün ise  L’Oréal Paris’in Infaillible Shaping Stick fondötenini tavsiye ediyoruz.Yüzün orta kısmına sürdükten sonra makyaj süngeri ile gerekli olan yerlere dağıtıyoruz.Göz altını kapatmamız için uygulayacağımız ürün ise  L’Oréal Paris’in True Match kapatıcısı.İncecik yapısına göre göz altı morluklarını kapatma da son zamanlarda üstüne yok diyebiliriz.

Dağınık dumanlı göz makyajı

Fransız kadınları günlük makyajlarında çoğunlukla dağınık bir dumanlı göz makyajı tercih ederler.. Çok itina ile dağıtılmamış bu dumanlı göz makyajı genelde kremsi bir bitişe sahip oluyor. Bu tesiri elde etmek için L’Oréal Paris’in Infaillible Gel Crayon 24H Eyelinerlarından siyah rengini rasgele bir biçimde  kirpik köklerimize tatbik ettikten sonra, sık uçlu bir far fırçası ile dağıtmaya başlıyoruz.

Kedi gözü  kirpikler

Fransız makyajında en revaçta  olan görünümlerden biri de kirpiklerde kedi gözü tesiri. Özellikle dış kirpiklere artı hacim ve yoğun görünüm veren Fransız kadınları bu sayede sahiden çok seksi görünmeyi beceriyorlar. Biz de bu tesir için çok sevdiğimiz L’Oréal Paris Paradise maskarayı tercih ediyoruz. Bütün kirpiklere muhteşem bir hacim veren bu maskarayı bilhassa kirpiklerimizin dış yüzeyine daha yoğun bir biçimde tatbik ediyoruz.

Doğal allık

Fransız makyajının en önemli kısımlarından biri olan doğal allık uygulamasına geldik.Kendiliğinden kızarmış yanak görünümü vermek bu makyajın olmazsa olmazlarından.Doğal allık uygulamasını gülüş sırasında ortaya iyice çıkan yanaklara tatbik etmek gerekiyor.Bu uygulama için  L’Oréal Paris’in Infaillible Blush Paint Pinks allık paletini öneriyoruz.

Kırmızı Ruj Uygulaması

Kırmızı ruj fransız makyajının imzası konumundadır.Hem parlak hemde mat olarak uygulanabiliyor.Bu uygulama için  L’Oréal Paris’in Color Riche Matte Addiction rujlarından 347 Haute Rouge şiddetle öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir