Skip to main content

Kadın Parfümleri 2018

2018 yılının en trend kadın parfümlerini sizler için araştırmaya koyulduk.Bilindiği üzere kadınlarda parfüm vazgeçilmez bir aksesuar gibidir.Kimi modacılara göre parfüm insanların ruh halini ve yaşam biçimlerini gösteren bir davranış biçimi gibi olduğunu iddia ediyorlar.Bakalım bu seneye damgasını vuracak kadın parfümleri hangileri.

1-Bvlgari, Splendida Magnolia Sensuel

İlk kullandığınızda burnunuza gelen portakal çiçeği ve mandalina kokuları daha sonra yerini portakal çiçeğiyle beraber manolya, yasemin, paçuli ve vanilyaya bırakıyor.

 

2-Issey Miyake, L’Eau D’Issey Pure Nectar de Parfum

Tatlı armutla açılan koku yerini çok geçmeden gül, kaşmir, sandalağacı ve ambere bırakıyor.

3-Salvatore Ferragamo, Amo Ferragamo

Sıktığınız anda burnunuza gelen campari, frenk üzümü ve biberiye kokuları, zaman geçtikçe yerini yasemin, vanilya, amber ve sandal ağacına bırakıyor.

 

4-Guerlain, Lui Guerlain

Hem bayanların  hem de erkeklerin beğenerek kullanabileceği kokunun ilk sıkıldığında  armut ve karanfil zamanla yerini deri, vanilya, musk içeren isli ve odunsu bir kokuya bırakıyor.

 

5-Stella McCartney, Stella Peony

Mandalina, frezya ve lotus çiçeği ile yayılan koku zaman ilerledikçe pembe şakayak, amber ve paçuli ile daha aromatik bir hal alıyor.

 

6-Diptyque, Tempo

 

İlk anda ortaya çıkan, kakao ve matenin yarattığı odunsu koku; paçuli, yasemin ve bergamot ile birleştiğinde zarifliğinize eşlik edecek olağanüstü bir deneyime dönüşüyor.

 

7-Diptyque, Fleur de Peau

Mandalina portakalı, pembe biber ve bergamotla açılan koku zamanla iris çiçeği, misk ve gülün kalıcılığını adeta teninizin içine  işliyor.

 

8-Memo Paris Fragrance, Tamarindo

Ananasın tadı ve yaseminin çekiciliğiyle açılan koku zaman geçtikçe bergamot, vanilya, kakule ve paçulinin kalıcılığıyla büyüleyici bir hal alıyor.

 

9-Frederic Malle, Music for a while

Meyve kokularından hoşlanıyorsanız, ilk anda burnunuza gelen lavanta ve paçulinin sonra alacağınız vanilya, karamel ve meyve kokularının sizi kendinizden geçireceğini söyleyebiliriz.

 

10-Moschino, Gold Fresh Couture

Şeftali, turunçgiller, armut ve mangonun, yasemin, orkide, paçuli ve vanilya ile karışımıyla meydana çıkan meyveli ve tatlı, baş döndüren bir koku.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir