Skip to main content

Beslenme

Artık beslenme alışkınlarımızı gözden geçirme zamanımız geldi diye düşünüyoruz. Büyük şehirlerde yaşayan insanların fast foot tarzı yiyecekler maalesef hem obezite hemde çeşitli beslenmeye bağlı sağlık sorunları yaşamalarına neden oluyor. 2017 yılında araştırma firmalarının yaptığı çalışmaların sonucunda beslenme alışkanlıklarımızın artık daha doğal ve hazır yiyeceklerden kaçmamız gerektiğini ortaya koyuyor.

Örneğin, cips yiyeceğimize kuruyemiş yemeliyiz.Özümüze ne kadar dönersek o kadar doğal yaşarız düşüncesindeyiz.Bol bol yeşillik tarzı yiyecekler mutlaka soframızda bulunmalı.Hormonlu yiyeceklerden korunmamızın en kuvvetli yolu her yiyeceği mevsiminde tüketmek olacaktır.Günümüz dünyasında kalp krizi,şeker hastalıkları,tansiyon ve kanser gibi kötü hastalıklardan elimizden geldiğince korunmamız için hazır yiyeceklerden uzak durmaktır.

Bir örnek daha vermek istiyoruz.Mesela tavuk alıyoruz marketlerden ve severek yiyoruz.Bir tavuğun yetişme süresi normalde 3 ay olduğunu az çok bilenlerimiz vardır.Ama sanayi tipi tavuk çiftliklerinde bu süre 40 güne kadar düşüyor maalesef.Tavuğa verdikleri dişilik hormonu metobolizmasını hızlandırıp sürenin kısalmasına ve üreticinin daha kısa zamanda daha çok tavuk satmasına imkan sağlıyor.Peki bu dişilik hormonunun insan üzerindeki etkilerini bileniniz var mı? Östrojen hormonunun insanlar üzerindeki etkilerini araştırmanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir