Skip to main content

Sağlıklı Beslenme Nasıl Olmalı

Bugün zinde ve enerjik olarak hayatımızı nasıl sürdürebiliriz ve buna bağlı olarak sağlıklı beslenme nasıl olmalı sorusuna cevap arayacağız.Kötü alışkanlıkları bir tarafa bırakıp sağlıklı bir şekilde beslenmeye ne dersiniz?

♦ Alkolü Azaltmalısınız

Eğer sürekli alkol alıyorsanız bunun vücudunuza etkisi doğal olarak olumsuz yönde olacaktır.Bundan dolayı alkolü en az seviyeye indirmenizde fayda var.

♦ Şekeri Hayatınızda Azaltın

Birçoğumuz şekeri dengesiz bir şekilde tüketiyoruz.Bu da ilerleyen yaşlarda başımızı baya ağrıtacaktır.Bundan dolayı şekeri elimizden geldiğince azaltma yoluna gidiyoruz.

♦ Tuzu Azaltmaya Çalışın

Tuzsuz yemeği elbette kimse sevmez.Lakin azı karar çoğu zarar atasözü sanırım boşuna söylenmemiş.Elimizden geldiğince tuzu asgari seviyeye indiriyoruz.Damar hastalıklarına yakalanmak istemiyorsak bunu mutlaka uygulamamız gerekiyor.

♦ Meyve ve Sebze Tüketin

Özellikle mevsimine uygun meyveleri tüketmemizde yarar var.Bizleri bütün hastalıklardan korumaya yarayan vitaminlerin neredeyse bir çoğu meyve ve sebzelerde bulunuyor.

♦ Bol Bol Su Tüketin

Yaşam kaynağımız olan suyu yanımızdan eksik etmememiz gerekiyor.Çünkü özellikle böbrekler için adeta hayat kaynağı olan suyu gün içerisinde bol bol tüketmemiz gerekiyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir