Skip to main content

Hızlı Zayıflama Yöntemleri

Birçok bayanın arzu etmediği kilolar can sıkıcı oluyor zamanla.Bunun üstesinden gelebilmek için öncelikle istikrarlı ve kararlı olmak gerekiyor.Böylelikle hızlı ve sağlıklı bir şekilde zayıflama imkanınız olabilir.Şimdi hızlı zayıflamak için neler yapmalıyız.

1.Sağlıklı bir diyet ve hayat için yoğurt her zaman  tabağında her zaman olsun

  • Kalsiyum kaynağı olan yoğurt aynı zaman da bağırsak floranızı düzene sokarak sindirim sisteminizi rahatlatır. Aynı zamanda düşük kaloriye sahiptir. Hızlı kilo verme de en büyük yardımcınız olacak.

2.Mümkün olduğu kadar stresten uzak durun

  • Stres den kaçınmak en mühim zayıflama yöntemi söylesek abartmış olmayız sanırız. Çünkü stres yaptığımız zaman vücut kaynaklarını tüketmeye başlar, bizde sevinci ve rahatlamayı fazlaca tatlı ve kalorili yiyeceklerde aramaya başlarız.

3.Yemeklerde baharat kullanımını fazlalaştırın

  • Diyet listelerinde tuz tüketilmesinin yasak olmasının mühim bir nedeni var. Çok tuz vücudun su tutmasına (ödem) sebep olur. Bu şişkinlik bizi kıyafetlerimizin içine daha kilolu gösterdiği gibi tartıda 1 kaç kilo fazla çıkmamıza sebep olmaktadır.  Tuzu azaltabilmek için en tesirli yöntem yemeklerde baharat kullanımını fazlalaştırmaktır. Bilhassa kırmızı biber metabolizma hızına da tesir ettiğinden tesirli bir zayıflama biçimi olduğu inkar edilemez.

4. Zayıflamak istiyorsanız yemek yerken başka bir işle meşgul olmayın

  • En Kalıcı zayıflama yöntemidir diyebiliriz. Bu kötü alışkanlığınızdan kurtulduğunuz da hem kilo verecekseniz hem de  normal kilonuzu korumanız çok daha basit olacak. Bu küçücük değişiklikle normalde aldığınız kalorinin %15 ‘ini daha azını alacaksınız.

5. Yemeklerin yanında kola, gazoz vb. tüketmeyi bırak

  • Bu kötü alışkanlıkların yerine doğal ve el yapımı ayran içmenizde yarar var.

6. Dışarıda acıktığında bisküvi yerine çerez ye

  • Ara yemek olarak 50 gr kabak çekirdeği tercih ederseniz yaklaşık 15 gr protein alırsınız ve  bunu bir bisküviden almanız olanaksızdır. Proteinleri sindirmek daha çok kalori harcatır bu yüzden aldığınız kaloriyi karbonhidratlarla bir tutmayın.

7. Bitki Çayları Tüket

  • Rutin olarak bu yeşil çay ve zayıflatan bitki çayları tüketmeye çalışın  bu sayede kilo vermek çok daha basit olacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir