Skip to main content

Mide Bulantısına Çözüm

Bütün bir günümüzü berbat eden olaylardan bir tanesi de Mide Bulantısı şikayetidir.Bazen yolculuk esnasında,bazen sabah uyandığımızda veya bazen de yemek yediğimizde midemiz bulanır aniden.Bunun çeşitli sebepleri vardır elbette.Hamilelik,migren,yolculuk gibi.Mide bulantısını ilaç almadan atlatmak elbette mümkündür.

Temiz havaya çıkın

Mideniz bulandığı anda hemen temiz havaya çıkın veya pencereyi açarak oksijen almanızı sağlayın

 

Su için

Vücudunuzun su kaybetmesi midenizin bulanmasına sebep olabilir.Bu durumda ağzınıza azıcık ekmek alıp su ile beraber tüketirseniz bu mide bulantınızı kesecektir.

 

Taze Nane Yiyin, nane ve limon çayı için

Taze naneyi bir güzel yıkayıp çiğ şeklinde de yiyebilirsiniz veya nane ile limonu kaynatıp biraz dinlendirdikten sonra da tüketebilirsiniz.

 

Zencefil koklayın veya çayını için

Taze zencefil alarak dilim dilim keserek kaynatınız.Kaynatırken kokusunu içinize çekin mide bulantınıza çok iyi gelecektir.

 

Elma yiyin

Elma midenizi rahatlatacağından dilim dilim keserek yemeye başlayın.Biraz sonra midenizin rahatladığını göreceksiniz.

Zencefil

Evet gerçek zencefil bulursanız bu bitki her türlü mide bulantısına çok iyi gelmektedir.Zencefil çayı kaynatıp bir güzel midenize indirin.Faydasını kısa süre içinde göreceksinizdir.

Tuzlu bisküvi

Hamile hanımlar iyi bilirler bu yöntemi.Çubuk kraker,susamlı bisküvi gibi tuzlu atıştırmalıklar mide bulantısının bastırılmasında önemli rol oynamaktadır

Yoğurt

Özellikle Kemoterapi sonrası oluşan mide bulantısına yoğurt çok iyi gelmektedir.Ayrıca yoğurdun antibakteriyel özelliğiyle vücudumuzdaki mikroplardan temizlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

 

Muz

Potasyum açısından baya yüksek olan muz, mide bulantısına birebir iyi gelmektedir.Vücudunun direncini arttırarak midenizi rahatlatmada çok işe yarar.

 

Pirinç lapası

Çok göze ve mideye hitap eden bir yöntem olmasa da mide bulantısına çok iyi gelmektedir.

 

 

Karpuz

Karpuz vücudumuzda meydana gelen sıvı kaybını önlediğinden mide bulantısına çok iyi gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir