Skip to main content

2018 Dekorasyon Trendleri

Yeni bir eve taşınıyor ya da var olan evinizi baştan aşağıya değiştirmeyi düşünüyorsanız bu senenin dekorasyon trendlerine göz atmadan işe başlamayın.

Koyu renk ahşap

Son zamanlarda ev mobilyalarında soluk ahşap tonları tercih edilse de 2018 yılı koyu renkli ahşap detaylara sahip mobilyaların senesi. Koyu ahşabın bize sunduğu sıcaklık, eskinin cazibesi ve modernle lüksün karışımıyla meydana çıkan mobilyalar evlerde boy gösteriyor olacak. Sehpalar, ahşap detaylı koltuklar ve yemek masalarında koyu renkli ahşap kullanarak oturma ve yemek odalarına, dolaplarınızı koyu renk seçerek mutfağınıza zengin bir görüntü verebilirsiniz.

Rengarenk Mobilyalar

Evinizde bolca renk kullanmayı seviyorsanız bu sene cesur olmaktan korkmayın. Hem duvarlarda hem de mobilyalarda canlı renklere yer vermenin artık zamanı geldi. Açık griyi ve tonlarını geçtiğimiz sene bırakıyor, daha zengin ve çeşitli renkler kullanmaya başlıyoruz. Toprak kırmızısı, tütün, yeşil ve sarının en cesur tonlarını kullanmaktan korkmayın. Aynı zamanda mutfaklarda beyaz kullanmayı da bir köşeye bırakıp ahşabı tercih etmek akıllıca tercihlerden biri olacaktır.

 

Kadifenin Duruşu

Kadifenin geçtiğimiz yıllarda kaldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bir çok mobilya tasarımcısı bu sene kumaş tercihini kadifeden yana kullanıyor. Bulunduğu odaya lüks bir hava katma potansiyeline sahip kadife koltukları kullanmaktan sakın korkmayın. Millennial’lar arasında çokça pembe renkte kadife mobilyalar doğru bir seçenek olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir