Skip to main content

Güzelliğimize Güzellik Katan Bitkiler

Birçoğumuz güzel olmak uğruna içerisinde kimyasal maddelerin yoğunlukta olduğu kremler veya losyonlar kullanırız.Halbuki bunun yerine doğal ve zararsız bitkiler ile güzelliğinize güzellik katmanız mümkün.Şimdi bu bitkiler nelerdir onları bir inceleyelim.

1. Badem Yağı

Badem Yağı İçeriğinde daha az  asidik yağı bulunduğundan cilde uygulanabilecek en güvenilir bitkilerden biridir.Özellikle kuru ciltleri korumak için kullanıldığında mucizevi etkiler gösterir.Bir diğer özelliği ise cildi parlatıp beyazlatmasıdır.Şiddetle tavsiye ediyoruz.

 

2. Biberiye

İçerisinde bulunan antioksidan maddesi cilde aşırı bir canlılık vererek parlak bir görünüm sağlamaktadır.Eğer doğal yolla cildinizin bu şekilde parlayıp canlı bir şekilde görünmesini arzu ediyorsanız biberiye bitkisini kullanmalısınız.

 

3. Avokado

Özellikle içeriğinde bulunan D vitamini cildi beslemeye yardımcı olmaktadır.Bu özelliği bilhassa güneş ışığından mahrum kalanlar için adeta bulunmaz hint kumaşı.Avokado cilde hızlı nüfuz ederek cildi gençleştiriyor.

 

4. Sandalağacı

Sandalağacı bilenler vardır belki diş fırçası yapımında kullanılan bir bitkidir.Cildi canladırıp rahatlatmak için kullanılır.Bazı cilt problemlerine de iyi geldiği söylenmektedir.

 

5. Kekik

 

İçeriğinde bulunan antiseptik özelliğinden dolayı bir çok kozmetik ürünlerinde de kullanılmaktadır.Özellikle kokusu insanın içini rahatlatırken cildi de güzelleştirme özelliği bulunmaktadır

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir