Skip to main content

Samsung Galaxy S9 Özellikleri

Samsung firmasının önümüzdeki sene kullanıcılarla buluşturacağı Galaxy S9’un teknik özellikleriyle alakalı ilk veriler gelmeye başladı. Galaxy S8 serisinin reklamının gerçekleştirilmesinin hemen sonra Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S9 ile alakalı yeni bilgiler gün yüzüne çıktı. Bununla beraber, Samsung’un gelecek seneye damga vurması tahmin edilen telefonu Galaxy S9’ün yazılımının geliştirme işlemleri başlamış durumda ve iki model onaylandı.

SAMSUNG GALAXY S9 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Samsung Galaxy S9 serisiyle alakalı kullanıcıları yakından ilgilendirecek mühim ip uçları ortaya çıktı. Buna göre, Samsung Galaxy S9, ve Snapdragon işlemcili olmak üzere iki farklı versiyonda satışa Exynos sunulacak.

Qualcomm ve Samsung tarafından geliştirilecek 7 nanometre mimariye sahip işlemciler olacak.

Samsung üreticisi 5,8 inçlik ekranla gelecek olan Galaxy S9 serisinde, Snapdragon 845 ve kendi geliştirdiği Exynos 9810 işlemcisini ilk kez kullanacak.

Samsung Galaxy S9 modelinde, dört tanesi Cortex A53 ve diğer dört tanesi Cortex A73 olmak üzere toplamda sekiz çekirdeğe sahip olacak.

Galaxy S9 ile birlikte tanıtılması beklenen Galaxy S9+’ın da Galaxy S8’de olduğu gibi 6,2 inçlik ekranla beraber geleceği tahmin ediliyor.

Bununla beraber Samsung Galaxy S9, Adreno 630 grafik birimi özelliğiyle gelecek.

Sonsuz ekran deneyimi yaşatmaya devam edecek olan modelin çerçeve kalınlıklarının daha da azaltılabileceği düşünülüyor.

Parmak izi sensörünün ana ekrana entegre edileceği gelen bilgiler arasında yer almakta.

SAMSUNG GALAXY S9 NE ZAMAN ÇIKACAK

Yakında Galaxy S9’un planlanandan önce çıkacağına dair söylemler yayılacaktır. Galaxy S9’un firmware’inin erken geliştirilmesi böyle bir görüntü verse de, muhtemelen Galaxy S9 yine de Galaxy S8 ile aynı anda çıkacak.

Samsung, Galaxy S8’i bu yıl 29 Mart’ta özel bir etkinlikte gün yüzüne çıkarmıştı. 21 Nisan’da ise dünyada bir çok yerde piyasaya sürülmüştü. Samsung, önümüzdeki yıl Galaxy S9 için aynı zaman dilimine bağlı kalabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir